یک قاچ کتاب _ بازگشت شازده کوچولو

بازگشت شازده کوچولو کتابی که همانطور از اسمش پیداست. خبر از بازگشت دوباره شازده کوچولو به زمین می دهد. در کتاب قبلی که نویسنده آن آنتوان دوسنت اگزوپری بود از مردم درخواست کرده بود اگر روزی شازده کوچولو را ملاقات کردند برای او نامه ای بنویسند و خبر دیدن شازده کوچولو را به او بدهند.

ژان پیر داوید نویسنده کتاب بازگشت شازده کوچولو در نامه ای طولانی برای آقای اگزوپری بیان کرده است که اینبار شازده کوچولو را در یک جزیره دور افتاده در وسط اقیانوس ملاقات کرده است.

 

بریده هایی از کتاب بازگشت شازده کوچولو به قلم ژان پیر داوید

 

 

♡ تپه ها از جمع شدن دانه های شن بر روی هم درست می شوند. مشکلات پیچیده اغلب آن قدرها هم که فکر می‌کنیم، پیچیده نیستند. خصوصیت جالب توجه آنها این است که زمانی که هیچ راه حلی پیدا نمی کنی و دیگر ناامید شده ای، در لحظه ای که انتظارش را نداری، یک مرتبه به طور معجزه آسایی حل می شوند.

 

 

♡ مهم نیست آدم چه می کند؛ مهم زمانی است که برای آن صرف می کند. اگر برای غروب خورشید و یا خواندن نقشه جغرافی وقت صرف کنی، نشان می دهد که به آن چیز توجه داری و برای آن لحظه پر ارزش زندگی ات سپاسگزاری.

 

 

♡شیر گفت :

آدم‌ها می‌گویند، فقط به خاطر بقای نسل مان از ما محافظت می‌کنند. همیشه همین را می‌گویند؛ اما من معتقدم آنها فقط برای اینکه ماها را تحت فرمان خودشان داشته باشند این کار را می‌کنند. انسان موجود عجیبی است. او در اطراف خود فقط تحمل زیردستانش را دارد_ حتی بین همنوعان خودش. همه چیز برنامه‌ریزی شده، طبقه‌بندی شده، منظم و تقسیم بندی شده است. انسان عملاً نمی‌تواند خود را مهار کند. اگر دست خودش باشد، بدترین جنایات را انجام می‌دهد. در پشت این رفتارش غرور شکسته شده‌ای نهفته است. انسان خود را محور جهان می‌پندارد؛ اما در برابر دنیایی به این بزرگی که بدون حضور او نیز همچنان می‌چرخد، خیلی کوچک است و این حقیقت برایش ننگ آور است و از سر ناامیدی سعی می‌کند همه چیز را تحت فرمان خود درآورد.

 

♡این همه گل اینجا هست. اینها کافی نیست؟!

مساله این نیست. هیچ گلی مثل گل من نمی شود. گل من مغرور، شجاع و گاهی هم خودپسند است. اما همین ایراد هایش او را برای من یک گل خاص کرده. الان حتما احساس می کند من فراموش اش کرده ام و تنها است، با این که هیچ وقت به این موضوع اعتراف نمی کند.

 

♡مردم از ترس اینکه نامش را اشتباه تلفظ کنند و مورد تمسخر قرار بگیرند، جرات ندارند نامش را ببرند. البته برخلاف نظر بعضی ها، مسخره شدن آدم را نمی کشد، فقط دل آدم را می شکند.

 

 

♡گل سرخ گفت :

زورگو ها همه همین جورند. آنها قدرت خودشان را در ضعف دیگران پیدا می کنند.

 

♡ وقتی که سکوت می کند، به معنی آن نیست که درد نکشیده است.

ادامه داد که : « گل سرخم یکی از خارهایش را از دست داد. او هیچی نگفت؛ اما من مطمئنم که دردش آمد. خودم دیدم یک قطره اشک از برگ هایش پایین افتاد.»

 

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *